Ludzie

Danuta Stenka

– Aktorka

„CHCIAŁABYM, ŻEBY TE TEKSTY TOWARZYSZYŁY MOIM CÓRKOM U PROGU DOROSŁEGO ŻYCIA. ŻEBY MIAŁY JE PRZY SOBIE I MOGŁY DO NICH ZAJRZEĆ W CHWILACH ZWĄTPIENIA, ZAŁAMANIA CZY NIEPEWNOŚCI. WIERZĘ, ŻE POMOGĄ IM ODZYSKAĆ ZGUBIONĄ PEWNOŚĆ I ZŁAPAĆ WŁAŚCIWY KIERUNEK.”

Ten projekt pozwala dostrzec, że tkwią w nas ogromne możliwości. Pokazuje, że ludzie osiągający sukcesy, robiący karierę, ludzie, o których myślimy, że dostali zdecydowanie więcej od losu, są właściwie tacy sami jak my. Oni tylko uświadomili sobie, że mają możliwości, że mają potencjał i zrobili z tego użytek.

Andrzej Moszczyński

– Prezes zarządu

LUDZIE POWINNI BYĆ POUCZANI TAK, JAKBY NIE BYLI POUCZANI. ALEKSANDER POPE.

Moim celem jest, żeby Personality Improvement Institute, zgodnie ze swoją wizją, pomógł podnieść jakość życia jak największej liczbie ludzi. Cieszę się, że mogę w tym uczestniczyć.

Mateusz Rossowiecki

– Product manager

SŁUCHAJ WNIKLIWIE. MÓW SZCZERZE ŻYCZLIWIE. DZIAŁAJ ODWAŻNIE NIEUSTĘPLIWIE.

Z przyjemnością uczestniczę w tworzeniu projektu, który może pomóc tak wielu ludziom. Jestem mocno przekonany, że to bardzo istotne, by każdy z nas potrafił zrozumieć samego siebie, poznał swoje możliwości, a na ich bazie potrafił wyznaczyć i realizować cele przynoszące satysfakcję i radość życia.

Jerzy Stuhr

– Aktor

„SUKCES, W ZNACZENIU PIENIĄDZE I SŁAWA, TO JESZCZE NIE SZCZĘŚCIE.”

Praca nad tymi wykładami uzmysłowiła mi, jaką osobowością ja sam dysponuję i co jeszcze powinienem w sobie zmienić, bo zawsze jest coś do zmiany. Wierzę, że każdemu ze słuchaczy, troszeczkę za moją pomocą, te wykłady mogą podpowiedzieć, kim rzeczywiście jest i do czego powinien dążyć w swoim życiu, aby mógł uznać je za udane.

Krystyna Czubówna

– Lekorka

„KAŻDY Z NAS MA W SOBIE POTENCJAŁ DO WYKORZYSTANIA. KAŻDY MOŻE WIEŚĆ DOBRE I SATYSFAKCJONUJĄCE ŻYCIE.”

Lubię ludzi, lubię robić coś, co przyniesie im pożytek. Stąd też po zapoznaniu się z wykładami PII przyjęłam propozycję uczestniczenia w powstaniu ich wersji audio. Wiem, że taki sposób przekazu jest bardzo ważny dla ludzi mających kłopoty ze wzrokiem albo będących w ciągłym niedoczasie i wykorzystujących na przyswajanie nowej wiedzy godziny spędzane w samochodzie, pociągu czy autobusie.

Zofia Migus

– Konsultant biznesowy

MYŚLEĆ, A NIE DZIAŁAĆ, TO BEZUŻYTECZNE. DZIAŁAĆ, A NIE MYŚLEĆ, TO NIEBEZPIECZNE. KONFUCJUSZ

Współpraca z Personality Improvement Institute pozwala mi obcować z niezwykłymi, twórczymi, pełnymi pasji ludźmi. Misja i wartości kreowane przez Instytut są dla mnie drogowskazem prowadzącym do dobrego spełnionego życia.

Tomek Ciciński

– Grafik DTP

DOSTAĆ TO, CZEGO SIĘ CHCE, TO SUKCES. CHCIEĆ TEGO, CO SIĘ OTRZYMUJE, TO SZCZĘŚCIE. CHARLES F. KETTERING

Pracując nad książkami Personality Improvement Institute, mogę realizować się zawodowo, rozwijać kreatywność i wyobraźnię, a jednocześnie dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o własnej osobowości.

Adam Ferency

– Aktor

„WARTO UWIERZYĆ W SWOJE MOŻLIWOŚCI, DOSTRZEC W SOBIE POTENCJAŁ, NA KTÓRYM MOŻNA ZACZĄĆ BUDOWAĆ NOWE ŻYCIE OPARTE NA MĄDRYM POCZUCIU WŁASNEJ WARTOŚCI.”

Większość z nas potrzebuje wsparcia, by iść do przodu. Takim wsparciem mogą być wykłady, w których nagraniu uczestniczyłem. Nie dają one gotowych recept, zgodnie zresztą z misją wydawcy - zawartą w słowach: Nie pouczamy, inspirujemy. To mi się podoba, bo specjalistów od „jedynie słusznych dróg” mamy już zbyt wielu.

Olgierd Łukaszewicz

– Aktor

"DOPIERO W WIEKU DOJRZAŁYM ZACZĄŁEM WNIKLIWEJ SIĘ SOBIE PRZYGLĄDAĆ I SMAKOWAĆ ŻYCIE. CIESZĘ SIĘ KAŻDĄ JEGO CHWILĄ. CHCIAŁBYM, BY ZAWSZE PRZYNOSIŁO MI ONO SATYSFAKCJĘ."

Druga część kolekcji, przy której miałem zaszczyt pracować, zatytułowana „Jak rozwinąć kluczowe cechy osobowości”, znakomicie oddaje to, do czego ja dochodziłem latami. Ludzie, zarówno młodzi, jak i ci starsi, dzięki tym wykładom – przystępnym i jasnym – mogą zdobyć wiedzę, która pozwoli im iść przez życie aktywnie i twórczo, czyli odczuwać jego pełnię.

Alicja Kaszyńska

– Redaktor naczelna

JESTEŚ PIĘKNE, MÓWIĘ ŻYCIU. WISŁAWA SZYMBORSKA

Wierzę, że życie jest plastyczne i można je samodzielnie kształtować, tak by było piękne. Publikacje Instytutu mówią o tym, jak to zrobić, z przyjemnością więc uczestniczę w ich powstawaniu.

Marcin Kotowski

– Prawnik

SŁOWO JEST CIENIEM CZYNU. DEMOKRYT

Uważam, że rozwój osobisty, będący przedmiotem działań PII, jest bardzo ważny, bo umożliwia osiągnięcie szczęścia. Działalność Instytutu może polepszyć jakość życia milionów ludzi na całym świecie. Jest to przedsięwzięcie, w które warto się zaangażować.

Grażyna Wolszczak

– Aktorka

"JEŚLI CZŁOWIEK JEST ZADOWOLONY Z ŻYCIA, JEŚLI LUBI SIEBIE I INNYCH, POTRAFI WYJŚĆ OBRONNĄ RĘKĄ Z KAŻDEJ SYTUACJI, NAWET BARDZO TRUDNEJ."

Wielką przyjemnością było dla mnie nagrywanie tych wykładów, bo ich tezy w dużym stopniu odzwierciedlają moje poglądy. Jestem przekonana, że życie powinno przynosić satysfakcję, że trzeba myśleć pozytywnie, że każdy z nas potrzebuje wiary w siebie i innych kluczowych cech umożliwiających urzeczywistnienie własnych marzeń. Każdy chciałby mieć życie ekscytujące, przynoszące radość i dające poczucie spełnienia. Wierzę, że te wykłady mogą pomóc to osiągnąć.

Piotr Borowiec

– Lektor

"NIE ISTNIEJE UNIWERSALNY PRZEPIS NA ŻYCIE CZY RECEPTA NA SZCZĘŚCIE. NA SZCZĘŚCIE! BO DZIĘKI TEMU JEST DO CZEGO W ŻYCIU DĄŻYĆ."

W trakcie nagrań w wielu miejscach utożsamiałem się z przedstawianymi treściami, a ich przekaz był dla mnie klarowny, interesujący i inspirujący. Sądzę, że dla wielu osób wykłady te mogą być bardzo pomocnym narzędziem w próbie skonfrontowania się z samym sobą. A na pewno są ciekawym materiałem do przemyśleń dotyczących pytania: „Jak żyć?”.

Ewa Ossowska

– Redaktor

HARMONIA I SIŁA SĄ W NAS, GDY NASZE MYŚLENIE I DZIAŁANIE TWORZĄ JEDNOŚĆ. ALBERT SCHWEITZER

Związałam się z Instytutem, bo jego publikacje pogłębiają moją wiedzę na temat człowieka oraz mechanizmów rządzących jego osobowością, a mnie samą inspirują do samorozwoju.

Dorota Śrutowska

– Redaktor

CZŁOWIEK, KTÓRY W WIEKU 50 LAT POSTRZEGA ŚWIAT TAK SAMO JAK W WIEKU 20, ZMARNOWAŁ 30 LAT SWOJEGO ŻYCIA. MUHAMMAD ALI

Moją ambicją jest, by powstawały teksty zrozumiałe i interesujące oraz pełne inspiracji. Największą radość sprawia mi praca nad publikacjami pomagającymi zrozumieć siebie, innych, życie. Dlatego jestem w Instytucie.

John McCarthy

– Tłumacz, redaktor

NIGDY, PRZENIGDY NIE PRZESTAWAJ PRÓBOWAĆ. ALBERT EINSTEIN

Współpracuję z Personality Improvement Institute, ponieważ projekty tu realizowane są nie tylko ciekawe, lecz także rozwijające moją własną osobowość. Praca nad nimi wraz z zespołem optymistycznych ludzi tworzących Instytut daje mi dużo satysfakcji. Wierzę, że publikacje przygotowane przez PII w pozytywny sposób wpłyną na życie ich odbiorców.

YouTube